View Krzysztof Klincewicz's profile on LinkedIn
Materiały dla studentów Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego
środa, 07 kwietnia 2010
Metody badań społecznych (4 rok MSD/MSW)

Zestawienie punktów za prace cząstkowe jest dostępne tutaj. Zgodnie z wcześniejszymi obietnicami, punkty będą wpływały na końcową ocenę, ale najważniejszym jej elementem będzie końcowa praca projektowa (a termin oddania jej pierwszej, wstępnej części upływa jutro).

środa, 31 marca 2010
Metody badań społecznych (3 termin) - wyniki
Poniżej lista punktów i ocen, uzyskanych na dzisiejszym trzecim terminie zaliczenia z "Metod badań społecznych" dla studentów MSM z Warszawy.
wtorek, 16 marca 2010
Trzeci termin z "Metod badań społecznych" MSM

Dodatkowy, ostateczny termin zaliczenia z "Metod badań społecznych" dla studentów MSM odbędzie się 31 marca 2010 r. o godz. 14:00 w auli C. W tym samym czasie odbywać się będzie również egzamin z "Zarządzania projektami" i osoby piszące "Metody..." proszę o wejście z pierwszą grupą egzaminacyjną (14:00) - będzie dla Was odrębne miejsce na sali, a później te osoby, które nie zaliczyły obu przedmiotów, będą mogły pozostać na sali i pisać kolejny egzamin.

Aby uczestniczyć w egzaminie, nie trzeba składać podania o zaliczenie warunkowe ani zdobywać zgody Kierownika Studiów - 31 marca mogą się pojawić wszystkie osoby, które nie zdały przedmiotu (przy okazji przypominam: podania o zaliczenie warunkowe i tak nie byłyby rozpatrywane, bo na ostatnim etapie studiów nie można otrzymać warunku, czyli niezaliczenie przedmiotu oznacza konieczność powtarzania semestru).

czwartek, 04 marca 2010
Dodatkowy termin zaliczenia z "Metod badań społecznych"

We czwartek 11 marca 2010 r. o godz. 18:30 w sali A221 przeprowadzony zostanie dodatkowy termin zaliczenia z "Metod badań społecznych" dla studiów MSM. Test w tym terminie mogą pisać osoby, które:

  • figurują na protokole egzaminacyjnym w systemie USOS,
  • nie były obecne na pierwszym lub drugim terminie zaliczenia,
  • usprawiedliwiły tę nieobecność u Kierownika Studiów,
  • wchodząc na salę okażą usprawiedliwienie, podpinane przez Kierownika Studiów.

Z powyższych informacji wynika jednoznacznie, że w tym terminie nie mogą oczywiście pisać testu osoby, które uzyskały już w tym roku dwie oceny niedostateczne albo nie posiadają usprawiedliwienia nieobecności.

niedziela, 28 lutego 2010
Metody badań społecznych

Wyniki testu poprawkowego są już w systemie USOS, zaliczenie od 10 pkt.

wtorek, 16 lutego 2010
Metody badań społecznych (MSD/MSW)

Witam w nowym semestrze i zapraszam na zajęcia z przedmiotu 'Metody badań społecznych'. W Internecie są już dostępne materiały:
* sylabus
* prezentacja

Do zobaczenia we środę!

środa, 27 stycznia 2010
Termin testu poprawkowego z "Metod badań społecznych"

Poprawkowe zaliczenie z przedmiotu "Metody badań społecznych" odbędzie się w niedzielę 28 lutego 2010 r. o godz. 17:00 w sali A207. Test zaliczeniowy będzie przypominał test, który był wykorzystywany w 1 terminie - 20 pytań jednokrotnego wyboru, analogiczna skala ocen.

niedziela, 10 stycznia 2010
Oceny z "Metod badań społecznych"

Oceny z testu zaliczeniowego z przedmiotu „Metody badań społecznych” dla 2 roku MSM są już w systemie USOS. Wraz z oceną, w polu komentarza wpisałem liczbę punktów, którą uzyskaliście Państwo na teście. Przy 20 pytaniach, ocenę pozytywną można było uzyskać po zdobyciu co najmniej 10 punktów i na szczęście większości się to udało, są nawet przypadki osób, które na wszystkie pytania odpowiedziały prawidłowo!

W przypadku wątpliwości dotyczących oceny lub zawartości testu, zapraszam na dwa najbliższe dyżury – w poniedziałki 11.01 i 18.01 w godz. 12:00-13:30 do pokoju B-435. Oczywiście zmiana wystawionej oceny nie jest już możliwa, natomiast jedynym dostępnym sposobem poprawy jest ponowne podejście do testu zaliczeniowego. Zaliczenie poprawkowe odbędzie się najprawdopodobniej w niedzielę 28 lutego późnym popołudniem – ale ostateczny termin będzie uzależniony od dostępności sal i terminów innych zaliczeń dla 2 roku MSM. Warunki zaliczenia (test, skala ocen itp.) będą analogiczne do dzisiejszych.

Osoby nieobecne na dzisiejszym teście otrzymały w USOS-ie adnotację „NK” i jeśli obecność nie będzie usprawiedliwiona, pozostaje im już tylko jeden termin zaliczenia.

PS. Bardzo proszę panie Martę Filipowicz i Agnieszkę Żałobkę o kontakt z Dziekanatem – Pań nazwiska nie figurują na protokole i nie mogę wystawić ocen. Proszę o mailowe potwierdzenie, że sprawa została rozwiązana dopiero wtedy, gdy same Panie zobaczycie miejsce na ocenę z „Metod badań…” po zalogowaniu do USOS-a (a nie wtedy, gdy otrzymacie ustną obietnicę dodania do protokołu). Im szybciej uda się to zrobić, tym szybciej poznacie oceny.

poniedziałek, 04 stycznia 2010
Metody badań społecznych - test

Przypominam, że w najbliższą niedzielę 10 stycznia odbędzie się 1 termin testu zaliczeniowego z "Metod badań społecznych" (MSM RPS, 2 rok). Zapraszam do Auli C w podziale na dwie grupy:

  • osoby z nazwiskami zaczynającymi się na litery M-Ż: godz. 11:30
  • osoby z nazwiskami zaczynającymi się na litery A-Ł: godz. 12:00

Próba pisania testu z niewłaściwą grupą bedzie skutkowała oceną niedostateczną. Proszę o zabranie ze sobą legitymacji studenckich.

Test będzie zawierał 20 pytań jednokrotnego wyboru, na których rozwiązanie będziecie Państwo mieć 20 minut. Przykładowe pytania (zeszłoroczny test) są dostępne w materiałach do zajęć). Przypominam, że korzystanie z pomocy naukowych i próby ustnego komunikowania się będą surowo karane: oprócz negatywnej oceny dla złapanej na tym procederze osoby, każdy taki przypadek będzie skutkował skróceniem czasu pisania testu przez całą grupę o jedną minutę (odjęciem 1 minuty od planowych 20 minut)...

niedziela, 13 grudnia 2009
Metody badań społecznych MSM - wynik dzisiejszego testu
W dalszej części postu - zestawienie punktów i oceny uzyskane przez 31 osó, które dzisiaj podeszły do testu z 'Metod badań społecznych'. Przypominam, że uzyskana dziś ocena będzie wpisana do systemu USOS jako ocena z pierwszego terminu - można ją poprawić dopiero pisząc test w sesji poprawkowej.
piątek, 23 października 2009
Metody badań społecznych (MSM) - przykładowy test

W folderze z materiałami do zajęć (http://www.wz.uw.edu.pl/wykladowcy,profil,44,materialy,0.html + login) umieściłem dziś ubiegłoroczny test, który był podstawą zaliczenia przedmiotu na studiach MSM. Pytania w tym roku będą oczywiście inne, ale z odpowiednim wyprzedzeniem możecie Państwo 'oswoić się' z nieuchronnie nadchodzącą katastrofą. Krótkie opisy sytuacji, pytania jednokrotnego wyboru, na które nie da się odpowiedzieć bez zrozumienia/refleksji i za mało czasu na przeglądanie w trakcie testu notatek :-)

 

sobota, 26 września 2009
Metody badań społecznych MSM

Materiały do zajęć z przedmiotu "Metody badań społecznych" dla II roku studiów MSM są dostępne na stronie http://www.wz.uw.edu.pl/wykladowcy,profil,44,materialy,0.html (folder 'Metody badań społecznych'). Aby obejrzeć listę materiałów, należy wprowadzić hasło, podane na pierwszych zajęciach. Wśród materiałów znajdziecie Państwo sylabusy, prezentacje do kolejnych wykładów i listę pytań, które pojawiały się na testach w ubiegłych latach.

Uprzedzając ewentualne pytania, które pojawiają się co roku przy okazji tego przedmiotu... Nie ma możliwości przepisania oceny z przedmiotów o podobnej nazwie z innych studiów, nie przepisuję też ocen sprzed lat, wpisanych do indeksów przez innych wykładowców (decyzję o takim przepisaniu załatwić może tylko Kierownik Studiów i Dziekanat).

piątek, 13 marca 2009
Metody badań społecznych (MSD/MSW) - wyniki prac cząstkowych
W sieci dostępne jest już zestawienie punktów za dotychczasowe prace cząstkowe - więcej w dalszej części postu. Po raz kolejny spotykamy się we czwartek za dwa tygodnie (26 marca) w godz. 12-14 - wykłady będą odbywać się w pierwotnie ustalonym w planie terminie zajęć z 'Budowy kultury' i zgodnie z obietnicą, nie będziemy już spotykać się we środy.
wtorek, 10 marca 2009
Metody badań społecznych - projekty zespołowe
Najważniejszym elementem zaliczenia przedmiotu jest zespołowy projekt badawczy - zgodnie z obietnicą dostaniecie Państwo konkretne obszary do zbadania, a dodatkowo podzieliłem Was na 5-osobowe zespoły (czas zakłócić niezbyt efektywne procesy grupowe na specjalności ZPSF!) - więcej w dalszej części postu...
niedziela, 08 marca 2009
Oceny z poprawy 'Metod badań społecznych' (MSM)
Oceny z testu poprawkowego z 'Metod badań społecznych' dla studiów MSM są już w systemie USOS. Z okazji dnia kobiet, obniżyłem próg zaliczeniowy do 9 punktów... choć i tak nie wszystkim to pomogło. Tym, którzy nie zaliczyli, przypominam, że był to drugi i ostateczny termin zaliczenia w tym roku - proszę wystąpić do Kierownik Studiów z podaniem o możliwość zaliczania warunkowego i ponownie podejść do przedmiotu w przyszłym roku.
środa, 25 lutego 2009
Metody badań społecznych (MSD)

Oto linki do filmów z dzisiejszego maratonu:

  • jakościowe czy ilościowe?
  • metody doboru próby
  • Klatka B (tylko dla dorosłych!)
poniedziałek, 16 lutego 2009
Metody badań społecznych (MSD/MSW)
Witam w nowym semestrze i zapraszam na zajęcia z przedmiotu 'Metody badań społecznych'. W Internecie są już dostępne materiały:
    * sylabus
    * prezentacja

Przypominam, że nasze zajęcia będą w pierwszych tygodniach semestru zblokowane (później będziecie Państwo mieć wolne środy, wcześniej też będzie można rozpocząć pracę nad projektem badawczym). Godziny zajęć w nadchodzących tygodniach są następujące (na zmianę z przedmiotem prof. Chmielarza):

    * środa 18.02 - godz. 10-12 (sala C106)
    * środa 25.02 - godz. 8.30-10 (sala B306), godz. 10-12 (sala C106), godz. 12-16 (aula C)
    * środa 11.03 - godz. 10-12 (sala C106), godz. 12-16 (aula C)

Trochę ruchu po budynkach na Szturmowej nikomu nie zaszkodzi - innych sal nie dało się zarezerwować, możemy przynajmniej cieszyć się z sal z rzutnikami i klimatyzacją.
środa, 11 lutego 2009
Test poprawkowy z 'Metod badań społecznych'
Na test poprawkowy z przedmiotu 'Metody badań społecznych' dla II roku MSM zapraszam w sobotę 7 marca o godz. 17-tej do Auli C. Test będzie przypominał zasady zaliczenia w pierwszym terminie.
sobota, 03 stycznia 2009
Wyniki testu z 'Metod badań społecznych'
Poniżej wyniki sobotniego testu - do zaliczenia wystarczało 40% poprawnych odpowiedzi. Wielu osobom udało się uzyskać bardzo dobry wynik, gratuluję! Tych, którzy zdobyli mniej niż 10 punktów na 24, zapraszam na test poprawkowy (dotyczy to również osób, które zaliczały przedmiot warunkowo i nie udało im się już po raz drugi). Aby zobaczyć listę ocen - proszę rozwinąć ten post.
środa, 17 grudnia 2008
Metody badań społecznych - test

Przypominam, że test z przedmiotu 'Metody badań społecznych' dla studiów MSM odbędzie się w sobotę 3 stycznia o godz. 11:00 w Auli B (czyli w trakcie ostatniego przewidzianego planem zajęć wykładu). Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, będzie to test jednokrotnego wyboru, pisany w podgrupach. Pytania odwołują się do problemów praktycznych (w tym przykładów konkretnych badań), a poprawna odpowiedź wymaga ZROZUMIENIA omawianych na zajęciach zagadnień oraz STOSOWANIA POPRAWNYCH TERMINÓW specjalistycznych. Praca samodzielna w warunkach kontrolowanych, próby komunikowania się lub korzystania z pomocy naukowo-dydaktycznych będą karane oceną niedostateczną.

Mogą go pisać także osoby, które zaliczają przedmiot warunkowo lub w ramach uzupełniania różnic programowych. W tych przypadkach KONIECZNIE proszę zadbać o to, by Państwa nazwiska były wcześniej dodane do protokołu w systemie USOS (zgodnie z przepisami uniwersyteckimi, nie mogę wystawić ocen osobom, które nie są dopisane do protokołu). Dziekanat MSM pracuje także w okresie przerwy świątecznej, szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronach internetowych Wydziału.

Osoby, które zaliczają przedmiot warunkowo i już straciły jedno podejście (negatywna ocena w maju 2008) mogą przystąpić do testu teraz albo w sesji poprawkowej - ale pozostaje im tylko jeden termin, gdyż w terminie pierwszym już otrzymały ocenę. Ewentualne niezaliczenie przedmiotu w styczniu będzie dla tych osób oznaczać konieczność ponownego wystąpienia o możliwość zaliczania warunkowego i podejście do przedmiotu DOPIERO w przyszłym roku akademickim (czyli nie można przykładowo 'spróbować' w styczniu, a potem 'próbować' ponownie w sesji poprawkowej bieżącego roku).

Przewiduję tylko jeden dodatkowy termin poprawy w sesji poprawkowej. Osoby, które nie podejdą do testu 3 stycznia, mogą pisać test w sesji poprawkowej, a w 1 terminie nie otrzymują oczywiście negatywnej oceny. Ponieważ umożliwiłem wszystkim Państwu pisanie testu w terminie zerowym (13.12.2008) i skorzystały z niego osoby, które nie mogą przyjść na Szturmową zaraz po Nowym Roku, nie będę organizował dodatkowych terminów dla osób, które nie pojawią się 3 stycznia, a testu w kolejnym terminie nie zaliczą.

sobota, 13 grudnia 2008
Metody badań społecznych - egzamin zerowy
Wyniki dzisiejszego egzaminu zerowego z 'Metod badań społecznych' dostępne są poniżej (należy kliknąć na opcję 'Więcej' w celu rozwinięcia notki). Gratuluję!
piątek, 26 września 2008
Metody badań społecznych MSM

Materiały do zajęć z przedmiotu "Metody badań społecznych" dla II roku studiów MSM są dostępne tutaj. Aby obejrzeć listę materiałów, należy wprowadzić hasło, podane na pierwszych zajęciach. Wśród materiałów znajdziecie Państwo sylabusy, prezentacje do wykładów i listę pytań, które pojawiały się na testach w ubiegłych latach (oto niezabezpieczony hasłem sylabus).

Uwaga: W sobotę 27 września odbędą się podwójne zajęcia (8:30-10:45 i 11:00-13:15), za to za dwa tygodnie, 11 października, zamiast wykładu z "Metod badań społecznych" spotkacie się Państwo na podwójnych zajęciach z "Prawa pracy" z prof. Patulskim.

poniedziałek, 09 czerwca 2008
Metody badań społecznych - oceny

Oceny z przedmiotu są już wprowadzone do USOS-a, a punktacja zaktualizowana w arkuszu ocen. Proszę nie dziwić się przypadkami, gdy ktoś uzyskał np. 108% punktów - wartości procentowe odnoszą się do maksymalnej liczby punktów z wymaganych prac, ostatnia opcjonalna praca mogła jednak podwyższyć indywidualny wynik. Trzecia część projektu badawczego również nie była obowiązkowa i nie jest uwzględniona w arkuszu ocen - jednak podnosiła ocenę osobom, które ją wykonały.

środa, 28 maja 2008
Metody badań - wykład 13
Prezentacja z 13 wykładu 'Metod badań społecznych' znajduje się tutaj. Przypominam, że na wydruki 3 części prac projektowych czekam do piątku 6.06.2008 do godz. 16:00.
poniedziałek, 19 maja 2008
Metody badań społecznych MSD
W Bazie Materiałów dostępny jest zestaw dokumentów do zajęć z "Metod badań społecznych" - prezentacja z wykładu 11 (z ubiegłego tygodnia), prezentacja z wykładu 12 (na najbliższą środę) oraz dwa anglojęzyczne artykuły naukowe: "Critical Service Encounters" i "Organizational Dependence and the Likelihood of Complying with Organizational Pressures to Behave Unethically" . Artykuły będziemy wspólnie omawiać na zajęciach w przyszłym tygodniu jako praktyczne przykłady dokumentacji projektów badawczych. Osoby, które zamierzają uczestniczyć w tych zajęciach, powinny dokładnie przeczytać oba teksty - ich znajomość jest obowiązkowa i może być sprawdzona w trakcie zajęć. Ostatnia praca zaliczeniowa będzie dotyczyć artykułów naukowych - więcej na zajęciach.
 
1 , 2 , 3